PIANISTA na półmetku!!!

NavSim: Dziś około godziny 07:00 Romuald Koperski i jego PIANISTA osiągnęli punkt w połowie zaplanowanej trasy. Koperskiemu pokonanie 1558 mil zajęło 41 dni i 18 godzin, co oznacza, że płynie ze średnią prędkością 1.55 węzła (2.9 km/h). Do zaplanowanego celu zostało mu obecnie raptem 1545 mil. Jednak tę część swojej drogi powinien płynąć dużo szybciej (2.0-2.3 węzła). To może oznaczać, że na suchym lądzie zobaczymy go być może już za niecały miesiąc.
PIANISTA osiągnął już szerokość geograficzną Martyniki, a nawet lekko ją obniżył. W najbliższym czasie pogoda nie będzie rozpieszczała. Na szczęście wiatr z kierunku NE zmieni się na E, co pozwoli na zachowanie szerokości geograficznej, bo zespół najbardziej się martwi, że wiatr zepchnie PIANISTĘ za bardzo na południe.
Za tydzień rozpocznie się trudniejsza część atlantyckiej wyprawy. Jak wiadomo chcemy trafić w Martynikę. Do dyspozycji mamy: wiosła, dryfkotwę, powierzchnię nawiewu PIANISTY, słabo dokładny wiatr, i dość dobrze opisany prąd oceaniczny. Zadanie matematyczno-nawigacyjne jest takie: Jak trafić z odległości 2861 km w wyspę o szerokości 57 km, mając do dyspozycji 2 SMS (270 znaków) dziennie? Zaczyna mi się przypominać film Apollo 13…

Romek informuje, że na pokładzie wszystko OK. Sprzęt w całości jest sprawny. Żadnych awarii. Kończą się tylko jednostki w telefonie satelitarnym i łączność jest ograniczona.

Kup książkę
Kup książkę
Kup książkę