50 dni na Oceanie

NavSim: To już 50 doba odkąd Romuald Koperski łodzią wiosłową opuścił Wyspy Kanaryjskie w drodze na Wyspy Karaibskie. Dziś też nad ranem za rufą zostawił 2000 milę.
Dzisiaj również pierwszy dzień zimy. Słońce nad PIANISTĄ wstanie o 10:07 naszego czasu, a zajdzie o 21:22. W Polsce dzisiaj dzień będzie trwał 7 godzin i 9 minut. Koperski jest dużo dalej na południe, więc będzie cieszył się dniem przez ponad 11 godzin.
Nad PIANISTĄ dzisiaj kolejny dzień pochmurnej pogody. Ubiegłotygodniowy sztorm lekko przycichł, ale żegluga dalej odbywa się w warunkach 6 Bf. Pada deszcz. Romuald Koperski jest już zmęczony. Melduje, że kończy mu się jedzenie, a w obecnych warunkach pogodowych nie może łowić ryb. Wody słodkiej ma pod dostatkiem. Prognozy pogody jednak pokazują, że sztorm ucichnie dla PIANISTY dopiero po świętach lub najwcześniej w drugi dzień świąt.
Koperski jest poobijany i ma sporo skaleczeń. Na oceanie takie skaleczenia nie są czymś nieistotnym. Wszędzie powietrze nasycone jest solą morską. Taka atmosfera nie sprzyja gojeniom się ran. Higroskopijność soli sprawia, że rany się nie zasklepiają i cały czas są „mokre”, podatne na podrażnienia. Romuald Koperski bardzo schudł.
Do celu pozostało 1170 Nm, ale do najbliższego suchego lądu zaledwie 745 Nm (Gujana Francuska).

Kup książkę
Kup książkę
Kup książkę