500 mil morskich do końca rejsu

NavSim: Już niespełna 500 mil morskich zostało PIANIŚCIE i Romualdowi Koperskiemu do samotnego pokonania Oceanu Atlantyckiego łodzią wiosłową, bez wsparcia, bez zawijania do portów i bez pomocy z zewnątrz.
Koperski płynie teraz spokojnie w oceanicznej rzece, łączącej dwa silne prądy morskie. Za 4 dni powinien dopłynąć do prądu, który zaniesie go do wyspy Barbados. Za 14 dni powinniśmy Romualda już tam powitać.
Po ostatnich sztormach Romuald Koperski obawiał się przede wszystkim, że nie działa mu elektronika. W obszarze podejściowym, najważniejszy jest transponder AIS, za pomocą którego inne statki będą go „widzieć” na swoich ekranach radarowych. Po meldunkach, że pali się kontrolka „Error” na urządzeniu AIS powstały obawy, że AIS nie działa. Na szczęście okazało się, że transponder jest sprawny, a „error” na wyświetlaczu AIS spowodowany jest słabszym sygnałem anteny, która uległa uszkodzeniu po wywrotce PIANISTY sprzed kilku dni. Niemniej jego sygnał wykrywają satelity niskoorbitujące. Na pokład PIANISTY poszła już wiadomość, że urządzenie jest sprawne, że jest widoczny i może spać spokojnie…

Kup książkę
Kup książkę
Kup książkę